Сейшелски острови
|
|
|
Площ: 455 km 2
Население (брой): 79 326 души
Столица: Виктория
Официален език: креолски, френски, английски
Религия: католици (90 %)
Официален празник: 29 юни
Парична единица: сейшелска рупия
След като Бог сътворил земята, останали му шепа диаманти. Той отишъл до едно място, на изток от Африка и си помислил: "Тук ще създам нещо чудесно" и разпръснал останалите му диаманти в океана. Така били създадени Сейшелските острови.
Самото име, Сейшели, предизвиква представи за скрити съкровища и тропически рай. Точно това е мястото, което си представяте, когато мечтаете за далечен, екзотичен остров. Единствената разлика е, че действителността е дори по-прекрасна.
Открити през 1502 от португалския мореплавател, Васко да Гама, Сейшелите са останали относително непокътнати през 16 и 17 век. През 1756 капитан Николас Мърфи ги обявява за френска територия. Френски земеделци и техните роби създават плантации за подправки. Островът става рай за пиратите, а историите за заровени съкровища продължават да вълнуват местните хора и до днес. През 1814 Сейшелите, заедно с остров Мавриций са предадени на Великобритания и остават британска колония да 1976. Днес те са независима република в Британската общност.
Сейшелските острови са връх на потънал древен континент - пясъкът там е коралов и ослепително бял. Той има удивителна особеност - не се нагрява и при 30-градусова жега. Нито един пейзаж на планетата не отговаря по-пълно на представата за райската градина. На островите се вижда тропическа джунгла, а около нея - безбрежен океан. Тук природата е невероятно красива, съхранена във вида на сътворението си - такава, каквато са я видели мореплавателите преди повече от 300 години. Малките вулканични и коралови острови са покрити с цветя, тропически растения,и палмови гори, като някои видове са уникални.
Сейшелските острови се намират в западната част на Индийския океан, северно от Мадагаскар, и на изток от Кения. Самотният архипелаг, включващ около 115 острова, притежава забележителна естествена красота. Тропически, топъл и влажен климат. Два сезона: сух, по-хладен (май-октомври) и влажен, с по-топло време (ноември-април).
|
Етикети:
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
|
|
|
|